Hakkımızda


Biteg Yazılım ve Danışmanlık Ltd.Şti. 2003 yılında kurulmuş bir teknoloji şirketidir. Üretim süreçleri ve yazılım & otomasyon konularındaki tecrübeleri ile üretim işletmelerimizin iş yazılımı ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Firmamız 2007 yılından itibaren MES (Üretim Yönetim Sistemi) uygulamaları geliştirmeye başlamıştır. Bir iki yıllık kısa bir zaman içerisinde ülkemizin seçkin firmalarında büyük çaplı MES uygulamaları devreye almıştır. Bunlardan en önemlileri Arçelik Çerkezköy fabrikaları ve Beyçelik Bursa fabrikalarıdır. Günümüzde ise geliştirdiği uygulamalar globalleşmeye başlamış, çeşitli çok uluslu firmalarda (Delphi, Sumiromo, Gotec) MES projeleri üstlenmiştir. Bu başarıda en önemli faktör ekibimizin üretim süreçleri ve yazılım teknolojileri konusundaki uzmanlığıdır. Bu sayede onlarca fabrikada aynı anda hatasız bir şekilde çalışan, optimal derecede kaynak tüketen, işletmelerin temel süreçleriyle birebir uyumlu bir uygulama ortaya çıkmıştır.

Geldiğimiz noktada Biteg yazılım MES uygulamalarını bir üst kulvara taşımış ve IQM Akıllı Fabrika ürününü çıkarmıştır. Bu ürün üretim işletmelerinin dijital sanayi ve endüstri 4 dönüşümünü sağlayacak kilit özelliklere sahiptir. Klasik MES uygulamalarından en önemli farkı akıllı analiz araçlarına ve yapay zekâ destekli karar destek sistemlerine sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra daha az özellik isteyen ve maliyet etkin çözüm isteyen işletmeler için de IQM-S Üretim Takip ürününü çıkarmıştır. Bu ürün sayesinde küçük üretim işletmelerimizin de veri toplama ve temel üretim takibi işlevlerine erişimi kolaylaşmıştır.

MES uygulamaları dışında firmamız Teknik Servis Uygulamasını geliştirmiştir. Bu uygulama ile teknik servis ağı bulunan işletmeler servislerin yönetimini yapabilmekte, hakkedişleri sağlıklı şekilde hesaplayabilmektedir.

Firmamız ayrıca özel iş yazılım projeleri, otomasyon destekli yazılım projeleri üzerine çalışmalar yürütmektedir.